מטיילת לבד

אנשים תמיד שואלים אותי, "עם מי את מטיילת"?, כשאני עונה "לבד", התגובות הן-"זה לא משעמם?", "את לא פוחדת?", "את לא צריכה משהו שיעזור לך?". האופציה האחרונה נאמרת כרמיזה-הצעה. להיות שותפים לכייף, לחופש, להרפתקה שטיול לבד משדר, או התמונות שלי. 
את הטיול הגדול אחרי הצבא, חילקתי להרבה פרקים. הרבה אחרי שהשתחררתי, גם מבעלות, דהיינו בעל ומחויבות לשגרת בית. אני פוגשת את הטרמינל הלאומי, במינונים של נחיתות ביעדים לכמה ימים ועד שלושה חודשים, בפירנצה למשל. אליה הגעתי לשבועיים ונשארתי שלושה חודשים, כי התאהבתי. באסתטיקה ויופי, לא באיטלקי חתיך.
יש לי מזוודה מוכנה מראש, עם קצת חורף וקצת קיץ, ותיק רחצה מאובזר בכל מה שצריך, בבקבוקונים קטנים. למקרה שאדרש בספונטניות לטוס מעכשיו לעוד מעט. כאישה שמטיילת לבד, נתקלתי בדילמות בדרך, שאלתרתי להן פתרונות יצירתיים, או לפעמים נמנעתי מלעשות דברים. 
כן, גם זה קורה, כשאת מטיילת בעיר בדרום אמריקה ומלחיצים אותך, שלעלות על מונית, זה לפעמים כרטיס אל-חזור. או כשהעדפתי לאכול פאסט פוד, כדי לא לשבת במסעדה עם זוגות, מחזיקי ידיים מעל להבה מחממת קור סקנדינבי. אבל לטייל לבד, זה עולם ומלואו, שמתגלה רק למי שמעז לצאת מעורו. אקח אתכם, לתגליות שאצרתי. 

14/02/2018

לפעמים סרטים עוזרים לי להבין קצת יותר את סיפורי המסע שלי. כמי שמטיילת לבד, אני שמה שריון מול גברים שנקרים בדרכי ויכולים להיות אבני נגף. לפעמים אני אפילו נמנעת לצאת בערבים, רק כדי לא להתחרבש בקטעים מביכים/מיותרים. לפני שנה  נשארתי בחדר במלון לקרוא ספר, במקום לגלות את סצ...

אני לא יודעת מאיפה הגיע הגל הזה, אבל הוא שטף אותי באדוות קרות ומלוחות. בקושי ראיתי את הדרך,מבעד לעיני המזוגגות. עצי אורן, שבהילוך רגיל בחיי, הם סוג של רעננות מטהרת, הפכו לריח של סכנה ופחד. המחטים הללו דקרו לי את הנשימה, אז סגרתי את החלון וניסיתי להקשיב לחושים.

כעסתי על...

30/06/2017

זה תפס אותי כשהכי לא הייתי מוכנה. ישבתי על הבמה של פסטיבל, אחד היפים שראיתי בחיי. לא שאפשר היה לשבת על הבמה, אבל רציתי להרגיש הכל, הכי מקרוב. את דפיקות הרגליים והלב של הרקדנים, שהסתחררו בבגדים מסורתיים, כשברקע נישא ריח מדורות. חגיגת היום הכי ארוך בשנה, הלילה הכי קצר. י...

Please reload

 כל הזכויות שמורות לגילי מצא ©

© Made by Gili Mazza