top of page

חיפוש=

באר שבע-יש חדשהרבה דברים טובים קורים בבאר-שבע, שמנערת אבק מעל סטיגמה עייפה. כבר לא שוק בדואי, גמל רובץ מחכה לתיירים, ורחוב ראשי עם דירות שיכון, תפאורה משמימה. מאז שיש כביש עוקף, גם "לקחו" את הסיבה היחידה לחלוף על פניה, בדרך לטיול בדרום. קיץ 2013 מחזיר בגדול סיפור עם פואנטה לעיר.

נווה מדבר עירוני, שבולט בו מוטיב המים. עם כ-27 מזרקות מהונדסות להפליא, שמשפריצות מופעי תאורה, בכיכרות העיר. עם תוכניות שיצאו מהמגירה ומחכות ברצינות ליזם, להזרים מים בנחל באר-שבע האכזב שמעליו גשר הצינורות, ולהקים אגם ענק, שייתן פייט לכנרת.

תרועת הפתיחה נשמעה בתחילת החודש בהשקת ציר עם שלושה מוזאונים, שתכף נדבר עליהם. מדובר ביוזמות בהקף של כ3.5- מיליארד שקל, מתקציב עירוני ושותפים רבים וטובים.רק מה חסר?מקום סביר לשים את הראש ללילה, ועוד אופציה של מלון בוטיק, למי שרוצה סטייל ובילוי רומנטי, בלב המדבר.

פארק קרסו למדע-

בבאר-שבע עושים כבוד להסטוריה ומשמרים אותה. בבית ששימש כבית ספר לילדי השייחים הטורקיים, בקרוב יגזרו את הסרט מפארק המדע הגדול בארץ. הרעיון מקסים. לייצר תיירות חינוכית לבתי ספר באזור, ולשאוב מוחות שהם פוטנציאל אדיר, שלא יברחו בהזדמנות הראשונה, צפונה או לחו"ל.

המבנה המשומר הוא רק חלק מהפרויקט. רובו תת-קרקעי, מתוך מחשבה סביבתית מושקעת.13 אולמות תצוגה, בהם תערוכות מרתקות כמו גנטיקה וביולוגיה מולקולארית, צופן החיים, הגרעין ועוד. הפארק נפתח בסוף יוני, ויוכתר כמוזאון האינטראקטיבי הכי. עם מתקני ענק פיסוליים בחצר שלו, שהופכים את הטכנולוגיה למשחק נגיש לכל גיל.

כתובת-העצמאות 79. טלפון-08-6252602

מוזאון באר אברהם-

זה נשמע כמו חלום תנ"כי שקורם עור וגידים. סביב הבאר, שהסברה אומרת שאברהם שתה ממנה.המקום ייפתח השבוע, כמוזאון שמדבר לשלושת הדתות המונותאיסטיות. בטכנולוגיית תלת מימד, בשלוש שפות, יסופר סיפורו המקראי של אבינו וצאן מרעיתו, שראוי בהחלט לרנסנס. כל מיני גימיקים נחמדים משולבים, כמו למשל בעודך פוסע במעלה "שביל"-ספירלי, תמונתך משתלבת בשיירה התנכ"ית. ההפתעה הגדולה,מחכה אחרי שרואים סרט בתלת-מימד, ולא נהרוס לכם אותה.

כתובת-דרך חברון 1.

מתחם הקטר 70414-

לצורך חנוכת המתחם, הובא במבצע חשאי, קטר קיטור מטורקיה, שלן בחניית ביניים באנגליה. נשמע כמו סיפור אפוף מרגלים וסיגריות מימי המנדט הבריטי, או לחילופין השלטון העות'מאני. הערפול נדרש, בגלל ניתוק היחסים עם איסטנבול. נדרשו תיווכים דיפלומטיים, כדי שהקטר יגיע לתחנתו הסופית בבאר-שבע.

בנוסטלגיה יש לנו את אריק לביא שר על הקטר הזה, במילותיו של חיים חפר. שיר פרידה מ-704414 שאחריו הארץ ידעה קטרים חדשים מדיזל. בתחנה בבאר-שבע, נשארו שלושה מבנים מקוריים שעברו שימור וייפתחו בהם גלריות.הקרונות ששופצו, יהווה בית לתערוכות מתחלפות ומסעדה. התחנה תחנך בפסטיבל יין בסוף אוגוסט.

כתובת-שד' אבי דוד טוביהו פינת עלי דיוויס.

コメント


אולי יעניין אותך:
bottom of page