כריסטמס בנצרתשנים לא הייתי בנצרת, והחלטתי שהתקופה הזו ראויה לביקור. בגלל שלל האופציות לספוג קצת אווירה של חו"ל, בלי להשוות כמובן לבירות אירופה, בהן השווקים, האורות והקישוטים הם קרנבל שחייבים לפקוד.


בעיר הודלקו שני עצי אשוח שהזדקרו מכל עבר. אחד טבעי באמצע כיכר, שנוספו לו קישוטים, והשני מלאכותי ליד כיכר המעיין. זה העץ של העדה האורתודוקסית, סביבו כל ערב התגודדו המוני המבקרים, שרובם הגדול למרבה הפלא, היו ישראלים.


בין היתר הם חיפשו מה לקנות בשוק חג המולד, במדרחוב צבעוני עם עשרות דוכנים, שנמתח לאורך רחוב הצליינים ועד העיר העתיקה. זו עלתה על מפת הקולינריה הארצית והיא מציעה טעימות מרתקות גם מבחינה תרבותית - פירוט בפוסט הבא.התפוסה המלאה במלונות העיר ובהוסטלים הוכיחה ש"שלום בית" בין הדתות והעדות אפשרי. זו גם פרנסה טובה לתושבי העיר, שיש ימים שבהם היא משוועת למבקרים.אירוע הדגל, נערך אתמול בתהלוכה מסורתית, אליה הגיעו אלפי צליינים בבגדים ססגוניים. הם וגם בני דתות אחרות, התגודדו מצידי הכביש של שכונת הפועלים, ברחוב פאולוס ובאזור כנסיית הבשורה, בהם צעדו תזמורות נוער של הצופים, כרכרות חג ורכבים מקושטים. כל ההמולה הסתיימה במטחי זיקוקי-די-נור שנורו לשמיים וירדו במפלי אור.


הערב-בשעה 19:30 תתקיים מיסת חג המולד המסורתית בכנסיית הבשורה ותשודר לרחבי העולם.


בימים הקרובים ייערכו בעיר חגיגות שיכללו מופעי אמנים ודי. ג'יי. לקראת השנה החדשה יתקיימו קונצרטים ומסיבות.


לרשימת האירועים המלאה ופרטים בשני הלינקים הבאים:

עמותת נצרת לתרבות ותיירות

טלפון :04-6106611

http://www.nazarethinfo.org/he/events/אטרקציות/אירועי-קריסמאס-בנצרת-2017

https://www.festivalim.co.il/carnivals/Christmas-Events-in-Nazareth-2017.asp

#bmr

אולי יעניין אותך:

 כל הזכויות שמורות לגילי מצא ©

© Made by Gili Mazza