חיפוש=

פירנצה חלק ד
בית הספר לעור, "סקואלה די קויו", בחצר של כנסיית סנטה קר'וצה, נרכש בשנות ה-30 על-ידי המשפחות האמידות והמוכרות בעיר, גורי וקזיני. במקור, היו אלו הנזירים שרצעו מוצרי עור לשימושם האישי, אבל לאחר מלחמת העולם השנייה, בניצוחם של המאסטרים גורי וקזיני, הם לימדו יתומים את המקצוע כדי לאפשר להם להתפרנס. קרא עוד!

כיום המקום פועל כמו סדנה פתוחה. ניתן לראות איך אומנים מעצבים את שלל המוצרים, ביניהם מכתביות וסטים שולחניים, חגורות לגברים, מעילי עור ותיקים, בהם תיקים מעור קרוקודיל בעשרות אלפי אירו. קפצתי על ההזדמנות להתנסות בהכנת מחברת עור עם מונוגרמה מעלי זהב, חוויה של חצי יום.


מתברר שנזירים מצאו להם כל מיני משלחי יד מעניינים. עוד מוסד ותיק וייחודי מסוגו מתקיים מהמאה ה-17 בחצר האחורית של כנסיית סנטה מריה נובלה. בית המרקחת - הפרפומריה העתיקה בעיר, "אופיצי'נה פרופומו-פרמצ'יטה".האחים הדומניקנים במקום החלו לייצר מוצרים רפואיים וקוסמטיים מצמחים שהם גידלו, והתוצרת הפכה למפעל משגשג עם ליין של תרופות, ליקרים, ריחות לבישום ומוצרי קוסמטיקה נפלאים. בית המרקחת ששמר על צביונו העתיק הוא חלל ענק עם חדר תה, שמומלץ לטעום בו תה או ליקר.

השווקים של פירנצה הם מאסט. כדאי להתחיל ב"שוק החדש", בסוף רחוב סנטה מריה, שפועל במקום כבר אלף שנה. את סוחרי המשי והזהב החליפו דוכני מזכרות ומוצרי עור, שעליהם חובה להתמקח. הדמות הכי חשובה בשוק היא חזרזיר בשם פורצ'לינו. לפי אמונה רווחת, מי שמשפשף לו את האף ומכניס מטבע לפיו, יזכה לחזור לבקר בעיר.

"המרקטו" הוא שוק האוכל המרכזי של העיר, שקיים מהמאה ה-19. לשוק הזה הגעתי עם קבוצה של כ-15 איש מארצות שונות ומדריך מחברת פלורנס טאון, שהסביר לנו איך קונים "כמו איטלקים" את המוצרים המשובחים והזולים, שאיתם בישלנו ארוחת צהריים. השף החמוד הסביר לנו כל מיני טכניקות בישול, אפייה, גלגול מערוך, טיפול בשום ועוד דברים שאין לי שום מושג למה הם חשובים. החלק הכי טוב מבחינתי היה הקינוח. בשלנים יותר רציניים ממני ירוו נחת.

#אוכל #שווקים #איטליה

אולי יעניין אותך: